O nas

Witamy w siedzibie firmy „Fejsbukower i s-ka”!


Czym się zajmujemy?
Wyszukujemy i kolekcjonujemy przeróżne cymesy związane z szeroko pojętym światem żydowskim, na jakie natknęliśmy się w sieci. Czyli innymi słowy: cyber-judaica.

Blog ten powstał jako przedłużenie naszej działalności na Facebooku, który ma tę wadę, że raz wrzucona informacja szybko znika wyparta przez kolejne wpisy. Dzięki blogowi chcemy mieć możliwość zachowania naszych znalezisk na dłużej, ułatwić wyszukiwanie, sięgnięcie w przeszłość.

Sieć pełna jest fascynujących materiałów dokumentujących życie diaspory żydowskiej oraz Izraela. Filmy, teksty krytyczne, eseje polityczne, zdjęcia, reprodukcje... Lubimy to wyszukiwać, dzielić się z bliźnimi i dyskutować.
Szczególnie bliska nam jest historia i kultura Żydów polskich oraz wspólna historia obu narodów. Chcielibyśmy, żeby ten blog był naszym drobnym wkładem w zrozumienie i dialog.


Kto za tym stoi?

Oczywiście Żydzi!

Ile można stracić?
Nic. Można tylko zyskać.

I jeszcze słówko, jak można nas poznać?
Poznać nas można pod jednym warunkiem: że będziesz wiedzieć, co znaczą, rozumieć i samemu wyznawać trzy pojęcia: TIKKUN OLAM, GEMILUT CHASADIM i TZEDAKA. Wtedy i tylko wtedy. Bez tego nigdy nie będziemy mieć szansy bliższego poznania się z Tobą.

Kim jesteśmy?

Przemysław Fejsbukower © Wiszniewski