niedziela, 11 września 2011

Naucz się po żydowsku!Jidysz Lebt w natarciu! Jest taki piękny, słoneczny dzień... Prawdziwa złota polska jesień... Leniwa niedziela... Nauczymy Cię jidysz - języka żydowskiego... Ale nie w szkolnym reżimie, mozolnie... Tylko z jajem!

"Od nowego roku akademickiego ruszamy z nowymi lekcjami dla początkujących. Tym razem będziemy spotykać się regularnie w Kawehojz, przy Andersa 13. Zapraszamy każdego" - powiedział mi Joystick z jidish lebt. "Nasze lejenkrajzy (kółka czytelnicze) mają na celu integrację środowiska miłośników i sympatyków języka żydowskiego. Dlatego są nieodpłatne. Chcemy razem się uczyć w miłej atmosferze i towarzystwie. Będziemy kontynuować naukę dla grup z lat poprzednich na poziomach średnio-zaawansowanym i zaawansowanych."

Z Jidysz Lebt będą się mogli też spotkać Olsztynianie na V DNIACH KULTURY ŻYDOWSKIEJ pod hasłem DIALOG

Kamienica Naujacka MOK, ul. Dąbrowszczaków 3; Niedziela, 18 września, godz. 15
Jidisz lebt - zajęcia warsztatowe o kulturze i języku jidysz:
* dla dorosłych: o podobieństwach i różnicach pomiędzy jidysz a niemieckim. * Prezentacja audycji radiowej w jidysz "Naje Chwalies". * Prezentacja projektu "Jidisz lebt" * dla dzieci: warsztaty jidysz - zabawy plastyczne na podstawie wierszy Juliana Tuwima. Zajęcia poprowadzą Anna Rozenfeld i Dariusz Jażdżyk (Projekt "Jidisz lebt!"). Zapisy: kultura@borussia.pl
Z samym projektem możecie się zapoznać na jego stronie:
http://jidysz.net

A teraz prawdziwa rewelacja - prosta gra edukacyjna ze znajomości geografii w jidysz!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz