środa, 31 sierpnia 2011

Krótki film o mojej duszy

Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś o mnie, o Fejsbukowerze, poświęć kwadrans i obejrzyj ten film. To film o mojej duszy, film o ludziach, którzy dla mnie stanowią sedno człowieczeństwa. To mój świat, ale też po części i Twój świat, chociaż nie musisz tego od razu dopuszczać do swojej świadomości. To nasz wspólny świat.
3 komentarze:

 1. Do Rafała Betlejewskiego, mojego przyjaciela artysty, autora akcji "Tęsknię za Tobą, Żydzie!":
  Drogi Rafale, kiedy określasz świat żydowski światem wymarłej cywilizacji, nie masz racji do końca. Bo po pierwsze ona żyje w pamięci, a po drugie, choć w stopniu nieporównywalnym z tym przedwojennym, żyje także realnie. Nie chcę czuć się martwy. To cywilizacja umarłych, ale także żywych... Przecież nie trzeba nas wywoływać podczas seansu spirytystycznego. Fejsbukower

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedź Rafała Betlejewskiego:
  "Drogi Fejsbukowerze,
  nigdy nie stwierdziłem, że Żydzi w Polsce nie istnieją. Znam przecież wielu osobiście. Doceniam także wysiłki na rzecz reaktywowania życia społecznego Żydów polskich. Moja uwaga uściślała tylko temat projektu "Tęsknię..." - odnoszącego się do śladów i pamięci po Żydach polskich wymordowanych w czasie wojny i po, wygnanych z Polski i już nieobecnych. Odnosi się do pustki powstałej po tych ludziach, pustki już nie do zapełnienia. To do nich skierowane jest słowo "Tęsknię..." Nie zaś do Ciebie, aczkolwiek moglibyśmy się częściej spotykać... :-)
  Betlej"

  OdpowiedzUsuń