sobota, 20 sierpnia 2011

Poznaj Najseksowniejszy Sekstet Świata, w dodatku prawie polski!

Jest to pierwsza podróż The Sisters of Sheynville do naszego kraju, w którym rodziny artystek mają swoje korzenie. Rodzice Fryszberg, matka Fern Lindzon oraz dziadkowie KiKi Sagee, Lori Wolf i Racheli Melas urodzili się w Polsce.Zapraszam na 
Koncert Lenki Lichtenberg & Sisters of Sheynville z Kanady 
"Zing Shvesterlakh, Swing Sisters!" 
do Teatru Żydowskiego w Warszawie, 
w piątek 2 września br. 
na godz. 19:00
(drugi koncert w niedzielę, 4 września,
o godz. 14:00)

Lenka Lichtenberg - performerka jidysz, piosenkarka i kompozytorka. Urodziła się i wychowała w Pradze, w Czechosłowacji. Jest dzieckiem uratowanym z Holokaustu. Ukończyła wokalistykę w Konserwatorium Muzycznym w Pradze, naukę kontynuowała na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej w Vancouver. Uzyskała tytuł Master of Arts z etnomuzykologii na Uniwersytecie York w 1993 roku. Lichtenberg uczyła muzyki na Uniwersytecie Ryerson w Toronto w latach 1997-2005.

The Sisters of Sheynville założyły Isabel Fryszberg i Lenka Lichtenberg. Po wydaniu ich debiutanckiego albumu "Sheynville Express" (2007) krytycy okrzyknęli Siostry jednym z najbardziej ekscytujących nowych zespołów na amerykańskiej scenie muzycznej. Na płycie znalazły się m.in. ich własne aranżacje tradycyjnych utworów klezmerskich i jidisz, skoczna czeska piosenka o miłości, a także klasyczny blues. SOS czerpie inspiracje ze swing jidysz i muzyki klezmerskiej z lat 20 XX wieku, którą wielce oryginalnie łączy ze współczesnym jazzem. The Sisters of Sheynville nie kryją również swoich fascynacji twórczością The Barry Sisters. Zespół tworzą: Lenka Lichtenberg - śpiew, Isabel Fryszberg - śpiew, Fern Lindzon - fortepian, śpiew, Kinneret Sagee - klarnet, Rachel Melas - kontarbas, Lorie Wolf - perkusja.


Zing Shvesterlakh, Swing Sisters!

Koncert Lenki Lichtenberg i SISTERS OF SHEYNVILLE (Kanada)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz