poniedziałek, 1 sierpnia 2011

Skąd ta nienawiść? Opinie młodych Polaków o Żydach

Ruch nienawiści do całego świata? Głupota, a może niewiedza? Skąd się bierze mania wyższości u osób nietolerancyjnych? I dlaczego tak naprawdę Żydzi w XXI w. są prześladowani?
Opinie są skrajnie różne. Jednak nie można marginalizować problemu i udawać, że się go nie widzi. Póki jest czas na zmiany to należy je wprowadzać, przełamywać strach i rozmawiać.

Mateusz, uczeń technikum: Żydów do pieca trzeba wysłać! W każdym razie nie mają swojego państwa i się panoszą, i jeszcze mają wymagania, że im się coś niby należy.

Aleksandra, licealistka: Wczoraj opowiadałam cały wieczór o nich kawały. Wiesz, jak się nazywa żydowski klub piłkarski? Zagłada Oświęcim. W końcu dowcipy o skąpych Żydach, krętaczach czy oszustach nie wzięły się ,,z nieba” - coś w tym musi być.

Jarosław, uczeń technikum: Wszystko jest w żydowskich rękach, za dużo Żydów w naszym rządzie. To, co najlepsze, biorą dla siebie. Nic nie dadzą za darmo, muszą mieć jakąś korzyść z tego.

Weronika Rudnicka na Portalu "Wiadomości24.pl", reklamującym się jako największy serwis dziennikarstwa obywatelskiego zebrała opinie młodych Polaków na temat Żydów i poprosiła o komentarze. Jej intencją jest próba zrozumienia antysemickich przekonań i postaw młodego pokolenia. I zwalczanie tych przekonań i postaw.

Całość w artykule "Skąd ta nienawiść? Opinie młodych Polaków o Żydach"
Fot. Weronika Rudnicka/Cmentarz Żydowski - tył nagrobka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz