środa, 10 sierpnia 2011

Szykujcie się na koncert Cahana

Koncert Mendy Cahana i Olgi Mieleszczuk oraz prezentacja grupy YUNG YiDiSH

16 sierpnia · 19:00 - 22:00 Galeria „Program” ul. Andersa 13, Warsaw

kavehoyz / קאַוועהויז


Mendy Cahan - urodzony, w chasydzkiej rodzinie, w Antwerpii reżyser, aktor, piosenkarz i wykładowca jidysz. Założyciel i dyrektor centrum kultury jidysz YUNG YiDiSH z siedzibą w Jerozolimie i Tel Avivie. Koncertował w Izraelu, Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Wierzy, że jidysz nadal jest żywym i płodnym językiem.

Olga Mieleszczuk – urodzona w Warszawie aktorka i piosenkarka. Wykonuje pieśni tradycji Żydów Aszkenazyjskich z towarzyszeniem akordeonu. Inspirowana stylem życia i muzykowania dawnych klezmerów – wędrownych muzykantów grających tradycyjną muzykę żydowską – podróżuje po Europie i Izraelu dzieląc się swoja pasją. Wierzy, że muzyka łączy narody i zaciera granice.

Po koncercie lub w jego trakcie Mendy zaprezentuje działalność organizacji YUNG YiDiSH. Założona w 1993 roku YUNG YiDiSH, podobnie jak warszawska yidish lebt, jest organizacją non-profit, która stawia sobie za cel zachowanie i dalsze przekazywanie kultury języka jidysz, zachęcając do kreatywności w tej materii współczesnych artystów. Członkowie organizacji i jej przyjaciele uważają, że język jidysz żyje i jest niezbędnym składnikiem żydowskiego dziedzictwa kulturowego. Należy go zatem wspierać na wszystkie możliwe sposoby.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz